Eğer uzun bir aradan sonra yazdığım “İlk Kez Yurtdışına Çıkmak” yazımı okuduysanız 2016 TÜBİTAK UAV yarışmasına da değinmiştim. Temmuz ayında ise bu yarışmanın ikincisi düzenlenecek, üstelik bu sefer daha farklı ve umuyorum ki daha profesyonel bir şekilde.

Geçtiğimiz haftalarda da Tübitak, Gebzede bulunan Tüsside eğitim merkezinde yarışmaya başvuru yapan herkesi eğitime davet etti. Bende takım arkadaşlarımla beraber oradaydım, ODTÜ ve İTÜ den alanında uzman hocaların eşliğinde yarışmaya paralel bir eğitim alıp, eğitim sonrasıda sertifikalarımızı aldık.

Teşekkür yazımı yazma sebebim ise; Orada geçirdiğimiz süre içerisinde gerçekten bir şeyler yapmak için uğraş verdiklerini görmem ve bu tür şeylerin desteklendikçe artacağını bilmem.

Geçen seneki aksiliklere gelince, o konulara da değinildi ve aslına bakılırsa (ki zaten biliyorduk) yarışmacalara bir çok imtiyaz tanınmış ve herkes yarışıp, yapabildiğini göstersin diye kurallar esnetilip kimseyi üzememeye çalışılmış ki zaten oraya adamakıllı hazırlanıp giden herkes mutlaka hakkını aldı (bknz. biz ?).

TÜBİTAK UAV 2017‘ye gelirseniz eğer görüşmek üzere, bu sene BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ olarak QuadRuplet takımıyla katılacağız.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here