Filmi belki bu müzikten hatırlayanlarınız vardır, bende Will Smith filmleri seven biri olarak “Collateral Beauty” izlemediğimi fark ederek bir bakayım dedim.

Film küçük kızını kaybeden bir babanın evrene yazdığı üç mektup üzerine kurulu; Sevgi, Zaman ve Ölüm. Bu mektuplarıda gayet normal bir şekilde posta kutusuna atıyor, tabi bir karşılık bekleyerek değil de evrene kızgın olduğu ve ne yapacağını pek bilemediği için.

Sonrasında evrenden cevabını güzel bir şekilde alıyor; Hayat karşımıza ne çıkarırsa çıkarsın, bizi nasıl sınarsa sınasın her zaman üstesinden gelmenin bir yolu olduğu, o yolu bulmamız gerektiği, bulduğumuzda da o yoldan devam etmemiz gerektiğini bize farklı bir şekilde anlatıyor.

IMDB puanı biraz düşük nedense, muhtemelen eğlenceli bir şeyler bekleyenlerin beklentilerini karşılamadığı için, çünkü sakin geçen bir yapısı ve basit sayılabilecek bir konusu var fakat bence gayet güzel işlenmiş ve verilmesi gereken mesaj da net olarak verilmiş.

Genelde tavsiye ettiğim filmlerin konusundan bahsetmeyi pek sevmem, başlığı yazıp bırakasım gelir ? O yüzden bunuda kısa tutarak izlemenizi tavsiye ediyorum.

İyi seyirler ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here