Bazen kendimi HIMYM deki Ted gibi hissediyorum, bir şeyler için uğraşıp didinen ve hep elinde patlayan biri. Herhalde tek farkımız onun mimar benim mühendis olmam.

Bu yüzden olsa gerek ki 208 bölümden ve 9 sezondan oluşan bu diziyi baştan sona 3 kez izledim. Aslında yakın zamanda tekrar başlasam fena olmayacak gibi.

Şimdi bu detayları neden veriyorum derseniz; diziyi neden sevdiğime ve önerdiğime biraz vurgu yapmak istedim ?.

Klasik komedi tadında, 22 dakikalık bölümleriyle ve aynı zamanda baskın romantiklikleriyle başrolde bulunan Ted‘in eş arayışlarını baz alarak etrafında dönen dünyayı bize aktarmakta. Bu dünyada neler veya kimler var derseniz öncelikle Barney (neden öncelikle dediğimi, diziyi izleyince anlıyacaksanız ?) sonrasında ise Lily, Marshall ve Robin bizleri karşılamakta.

Dizinin ilerleyişide Ted‘in çocuklarına “Hey evlatlarım, annenizle nasıl tanıştım biliyor musunuz?” demesiyle başlar (yani buradan da anlıyoruz ki 9 sezonun sonunda biriyle evlenebilmiş) ve karşısına çıkan herkese nasıl tutulduğunu ve anlamsızca şeyler yaptığını anlatır. Anlamsızca derken bazıları gerçekten anlamsızca şeyler ve finaline bir kala Leylasına kavuşan Mecnun gibi düğününde halay çekerek eğlenirler (horonda olabilir).

Spoiler içerebilen kısım -> Neden finale bir bölüm kala derseniz, uzun bir final bölümüyle dizinin tüm dengesi değişir ve hiç beklemediğimiz şeyler gerçekleşir. Bana kalırsa da final bölümü çoktan çekilmiş (yani daha ilk bölümleri çekerken) ve değiştirmek istenmemiş çünkü hali hazırda geçen koskoca 9 yılda Ted‘in çocukları bir gün bile büyümemiş ve hadi madem böyle bitirelimde seyircileri şoke edelim demişler.

Sonuç olarak izleyin izlettirin ? Diziye dair bir sürü güzel şey söylenebilir özelliklede Barney‘nin yöntemleri, blog’u (benim blog’umdan çok farklı, çok çok farklı ?) ve çocukça yanı diziye çok güzel renk katmakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here