1. Sezon sonunda kevlar bir çanta içerisinde prototip ram’lere sıkıştırılan Makinemiz 5. Sezonda geri dönmeye çalışıyor.

Comic-Con 2015’de de belirttikleri üzere 5. Sezonun son olacağını (olabileceğini), Bölüm sayısının 22-23 değil 13 olacağını hatta IMDB deki bilgilere görede bazı bölümlerin arka arkaya yayınlacağını biliyoruz. Böylesine bir izleyici kitlesine ulaşmasına rağmen bence çok erken bitiyor yada bitirilmeye çalışılıyor. Şayet 4. Sezondaki bölüm aralarının 2 Hafta olduğu zamanlar oldu.

Comic-Con 2015 Paneline buradan ulaşabilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=3qVuq4nbrRg

Neler oldu?

POI’nin en sevdiğim yanlarından biri senaryodaki olayların araştırılıp sonuna kadar kullanılması ve mantık hatalarından tamamen arındırılmış olması, bu bölümde de görüyoruz ki ramler üzerine geçici olarak depolanan Makinemizin silinmemesi için birde güç kaynağı eklenmiş.

  1. Sezondaki bitişin ardında bence sinema filmi tadında bir başlangıç olmuş ve yine son dakikasına kadar izleyiciyi heyacan içerisinde bırakmışlar, kim derdi ki 300 tane PS 3’ün içerisinde yapay zeka çalıştırıcaklar diye.

Birde en çok kafa karıştıran detay, dizi başından beri Reese’i tehdit olarak gören Samaritan dizi sonlarına doğru karakola girdiğinde neden görmüyor? derseniz, Samaritan aslında onu değil çantayı takip ediyordu ve artık çanta gidince de önceki sezonalardaki hacklemiş oldukları sunucu bilgilerine geri döndü.

Peki ya Root?

Çıkardığı olaylardan dolayı Samaritan onu bir tehdit olarak algılamış ama isim verememişti taki;

“You can just call me Root, BITCH.”

Root

Tabikide en çok konuşlan sahneden bahsetmeden olmaz; Harold’un flashbackleri.

“What is death?” olarak adlandırılmış bu bölümde Harold Makinenin sınırını aştığını düşündüğü için günlük olarak ram’inin silinmesini istemektedir, Makine ile Harold arasında geçen diyalogda,

“hafızamı silersen hatalarımdan
nasıl ders çıkaracağım?”

“büyümeye nasıl devam edeceğim?”

“seni nasıl hatırlayacağım?”

Sahneleri bence en iyi flashbackler den biri olmuş.

Harold

Kısacası, dizi nedir ve nasıl yapılır sorularının cevabı olduğunu düşündüğüm bir dizi kendileri, eğer daha önce izlemediyseniz ve yeni bir diziye başlamak istiyorsanız azar azar tüketmenizi tavsiye ederim,.

İyi seyirler.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here