The Hobbit: The Battle of The Five Armies – Hobbit: Beş Ordunun Savaşı

Üç bölüme ayrılan ve ilk iki filmiyle tadını damaklarda bırakan Hobbit üçlemesi bu film ile bitişini ilan etmiş bulunmakta.

Filmde güzel olan o kadar çok şey varki, sadece fantastik bir savaş filmi değil aynı zamanda filmdeki duyguyuda mükemmel bir şekilde izleyiciye aktarıyor hatta yer yer oldukça duygusaldı fantastik bir filmde gözleri dolan biri olarak umarım yalnız değilimdir

İlk iki filmde özlenen savaş sahneleride filmin büyük bir bölümünü oluşturmakta. Özellikle Elf ordusunun birbirine senkronize hareketleri enfesti, Cücelerin keçilerinide es geçmeyelim ama toprak yiyenler bir selam verip gittiler sonra ne oldu onlara belirsiz.

the_hobbit__the_desolation_of_smaug_is_upcoming-1280x720

Üçüncü ve son bölüm olan Beş Ordunun Savaşı’nın konusunda bahsetmek gerekirse, ikinci filmin sonundan kaldığı yerde başlayıp Ejderha Smaug‘un Gölkent’e saldırması sırasında Bard tarafından Kara Ok ile vurulup öldürüldüğü çok geçmeden tüm ırklar tarafından öğrenilir.

Bunun üzerine; hakkını almak isteyenler, servete sahip olmak isteyenler derken beş ordu Erebor’da birleşerek büyük bir savaşa merhaba derler.

Kitaptan uyarlanma bir film olduğunu ve kısır bir durumdan böylesine verimli görsellere sahip bir film oluşturulduğunu unutmamak gerek, film ve geçmiş bölümleri hakkında yazılacak çok şey var. En iyisi yazıyı daha fazla uzatmadan bu filmi vizyonda iken sinemada izlemek.

THE HOBBIT: THE DESOLATION OF SMAUG

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here