İlk defa bir filmin çıkmasını aylarca bekledim, ön satışından bilet alıp ilk günü izlemeye gittim, ve sonuç; Eh.. Buna rağmen gidilir mi? gidilmez mi? diye sorarsanız bence kesinlikle gidilir. Sonuçta daha önce filmlerde görmediğimiz karakterleri artık görebilme şansımız var ve her ne kadar konusu biraz dağınık olsada gayet eğlenceli.

Öncelikle fragmanları ele alıcak olursak, fragmanlarda gördüğümüz her sahne filmde de mevcut, fakat fragman sanki bir komedi filmi gibiyken film yer yer komedi ve ağırlıklı olarak da karanlık bir aksiyon söz konusu. (Evet başka fragmanlarda yayınlandı ama ben ilk fragmana göre değerlendiriyorum.)

Filmde öne çıkan bir karakter varmı derseniz, Hemen hemen herkes eşit diyebiliriz ama gerek flashbackleri olsun gerek film içindeki kullanım alanları, o zaman DeadShot ve Harley Quinn daha ön plandaydı. Tüm karakterleri de zaten flashbackler ile tanıyoruz ve açıkcası filmin en beğendiğim yerleriydi.

Joker? Joker zaten az ve öz gözüken biriydi şuana kadar, bu filmde de yine toplasanız alınacaklar listemden daha kısa bir repliği vardı ama ben beğendim. Anladığım kadarı ile de bir çok kişi hiç beğenmemiş. Nesini beğenemediniz Puding‘in? Ha.. Harley ile olan geçmişi, birbirlerine olan aşk ve güvenleri bence çok iyi bir şekilde anlatılmış.

Filmde öne çıkan diğer kısımda müziklerdi, güzel seçilmiş ama bence çok fazlalardı. Yani neredeyse her sahnede. Neredeyse. Güzelmiydi evet güzeldi fakat bazen rahatsız edici düzeyde gereğinden fazlaydı.

Şimdi yukarıda DeadShot dedik, ön planda dedik. Biraz değinmek gerekirse. Will Smith role mükemmel yakışmış ve film içerisinde de bir çok yerde kendini gösteriyordu zaten. “Hiç ıskalamayan adam” olarak seyircinin aklına kazınması, iletişimi, ailesine düşkünlüğü ve içindeki asıl iyi tarafı güzel aktarılmıştı.

DeadShot, Harley Quinn ve Joker dışındakileri sorarsanız benim pek ilgimi çekmediler, peki kötü karakter kimdi, neydi, nasıl bir şeydi derseniz, sanıyorum ki filmin beğenilmemesi ve beklentileri karşılamama sebebi tam olarak buydu.

Buyurun bunlarda karakterler & bilgileri;

Çünkü kötü karakter olmamıştı, dandikti yani. Yaşı 6313 lerde olan Dünya dışından gelen bir Cadı vardı, diğer adıyla Enchantress hani Cara Delevingne’ın oynadığı. Bu arkadaşa ait hiç bir bilgi yok, bildiğimiz tek şey filmde rol aldığı ve bir “makine” yapmaya çabaladığı, üstelik büyü ile (?) Hani bu neyin makinesi? Bulaşıkmı, çamaşırmı nedir yani en ufak bilgi yok ve amaçsızca insanları garip ‘şeylere’ dönüştürüyor. Bizimkileri de kendi tarafına çekmeye çalışıyor ve çok basit bir şekilde yok olup gidiyor.

Zaten bir süredir “kötü” karakter seçiminde düzgün ve mantıklı bir kötüyü karşımıza çıkartan yok, maalesef bu filmde de herşey çok güzel ilerlemesine rağmen yine aynı durumdan beklentinin bu kadar yükseltildiği bir film daha kötü eleştirelere maruz kalmış ve kalmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Son olarak filmle alakalı düşüncelerimi toplarsak, tüm eksi yanlarına rağmen güzeldi. Başka filmlerle karşılaştıracak olsak bile güzeldi ve sonuçta film yani neyin beklentisi içerisindeyiz ki bu kadar çok? Tüm kötü eleştirileri boş verin ve henüz gitmediyseniz müsait bir zamanınızda okuduklarınızı boşverip izleyin.

NxL34056RcPM6Jc9-636068719202670764

 

 

 

 

 

 

İyi Seyirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here