Size bu kategoride her hafta bir öneri yapmak istediğimden bahsetmiştim ve bu haftada çok severek izlediğim Entourage dizisini önermek istedim.

Dizi 2004 yılında yayınlanmaya başlanıp 8 sezonluk sürecin ardından 2011 yılında sonlanıp, 2015 yılında sinema filmiylede tamamen noktalanmıştır. Sinema filmi nasıl derseniz tamamen dizinin devam bölümü gibidir, o yüzden diziyi izlemeden önce izlenirse pek bir şey anlaşılamaz.

Konusu ise düşük gelirli bir ailenin Vincent Chase adındaki küçük çocuklarının televizyon reklamı ile başlayıp Hollywood’a kadar uzanan kariyeri ve bu süreçteki başlarından geçen olayların komedi ve drama şeklinde ekrana aktarılması.

Entourage oyuncuları

Dizinin öne çıkan özelliği ise her karekterin kendine has bir kişiliği olması ve bunu iyi bir şekilde yansıtabilmesi, Örneğin Ari Gold kendisi ajans’ın önde gelenlerinden, dili biraz ağırdır ama her seferinde güldürmeyi başarır, tam anlamıyla üçkağıtçıdır fakat başrol oyuncumuz olan Vincent Chase için işinden bile olmayı göze alır.

Eğer oyunculuk kariyeri düşünüyor veya oyuncuların başlarından neler geçiyor, arka planda neler var diye merak ediyorsanız tavsiye edebilirim. Komedi ve gençlik dizisi arıyorsanız da tavsiye ederim. Kısacası güzel bir dizidir.

Bunlarda dizinin almış olduğu ödüllermiş. (Wikipedia)

2005’ten 2009’a kadar Altın Küre Ödüllerine En İyi Komedi Dizisi ve En İyi Yardımcı Aktör (2005 ten 2009 a Jeremy Piven, 2009 ta Kevin Connolly 2008 te Kevin Dillon), aday gösterilmiş ve Jeremy Piven, “En İyi Yardimci Aktör (Mini dizi-Tv filmi)” ödülünü 2008 te almıştır. En İyi Yardımcı Aktör dalında Jeremy Piven (Ari Gold) ile Emmy kazanmıştır.

İyi seyirler, görüşmek üzere.

2 YORUMLAR

    • Merhaba eskiden bazı uygulamalar vardı ama artık pek gerek olmuyor. Netflix, puhutv gibi yerlerden veya dizilerin kendi sitelerinden takip ediyorum genelde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here